Hizmetlerimiz

Mezar Temizliği

Yurtdışından getirdiğimiz teknoloji ile Türkiye’de ilk ve tek olan en önemli hizmetimiz mezar temizleme işlemidir.  Mesleğinde lisans eğitimli ve profesyonel ekibimiz tarafından yapılan mezar temizleme işlemi tamamen doğal ve basınçlı su ile yapılmaktadır. Kimyasal maddeler kullanılarak yapılan temizlik işlemlerinin toprağa, mezar taşına ve mermere zarar verdiği apaçık ortadır. Zamanla toprakta eksilme, mermerde tahribatlar ve bir süre sonra da bozulmalar meydana gelmektedir. Basınçlı su teknolojisi kullanarak yaptığımız temizleme işlemi ile bu zararların önüne geçiyoruz.  Böylelikle mezar taşınızı ve mermerinizi ilk günkü görüntüsüne kavuşturarak  hem mezar taşının ömrünü uzatmış hem de doğaya zarar vermeden bir iş başarmış oluyoruz. Temizleme işlemlerimize ilave olarak silinen mezar taşı yazılarınızı da onarıyoruz.

animated_yikama

Çiçeklendirme

Bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren tüm mezarlarınız peyzaj mimarımız eşliğinde sizinle ziyaret edilir. Toprağın durumu ve yapısı incelenir. Mezarın ilk görüntülerinin fotoğrafları çekilir. Bu işlemlerin ardından istediğiniz çiçeklendirme tasarımları 3 boyutlu hazırlanarak size sunulur. Dilerseniz standart tasarımlarımız birini de seçebilirsiniz.

Uygulama aşamasına geçildiğinde toprak üzerindeki otlar ve taşlar temizlenerek toprak havalandırılıp kabartılıyor ve bitki ekleme işlemi başlıyor. Mezarın son hali tekrar fotoğraflanarak size sunuluyor.

*Özel olarak istediğiniz bitki türleri ile
* Toprağınızdaki azalmaya istinaden toprak eklemesi ekstra ücrete tabi tutulur.

 

ciceklendirme_animated

Mezar Bakımı

Sizlere sunmuş olduğumuz paket tekliflerimiz içerisinde farklı farklı periyodik bakım uygulamaları bulunmaktadır. Seçimini yaptığınız paketimizdeki bakımları paketlerimiz bölümünden inceleyebilirsiniz.

Haftada 2, ayda 10 defa olmak üzere;

  • Üst toprak yüzeyi ve mevcut bitkileri yeteri kadar sulanır, suluğu doldurulur
  • Üst toprak yüzeyindeki ve mevcut bitkilerin arasındaki zararlı, kurumuş otlar temizlenir
  • Mevcut bitkileri güçlendirilir, periyodik olarak gübrelemesi yapılır
  • Yağmur veya çeşitli nedenlerden dolayı kararan ve eskiyen taş yüzeyi, duruma göre makinesiz yıkanır
  • Toprağı taranır, havalandırılır
  • Mezarın temizlenmiş halinin fotoğrafı çekilir.
  • Ayda 1 defa yapılan uygulamaların fotoğrafları e-posta yolu ile tarafınıza gönderilir.

mezar_bakimi